Op 5 mei 2020 is het 75 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd na vijf jaren van Duitse bezetting. Dat herdenken we en dat vieren we, ook in Amersfoort. Half maart ontvangen alle kinderen van groep 7 en 8 van de gemeente Amersfoort het boekje ‘Kinderen & Oorlog 1940-1945’, Museum Flehite sluit hierbij aan.
*** Vanwege de Corona Maatregelen zijn de extra lesprogramma's bij Museum Flehite uitgesteld ***
Kinderen & Oorlog 1940-1945
Bij de vernieuwde expositie over de vijf bezettingsjaren ontwikkelt het museum een educatief project voor leerlingen van groep 7 en 8 dat ook aansluit bij het boekje.
In het museum vertellen dagboekfragmenten, herinneringen en voorwerpen van Amersfoorters het verhaal over die deze vijf donkere jaren in onze stad. Aan de hand van opdrachten in het museum onderzoeken de leerlingen het leven van verschillende kinderen in de oorlogsjaren.
Groep: 7 en 8
Aantal leerlingen: max 30 lln per bezoek
Duur: 1,5 uur
Periode: vanaf 14 april 2020
Prijs: € 80,-- per groep (max 30)